Монголын баг тамирчдын тэмцээний хуваарийг танилцуулж байна

Aдмин / Спорт

“Токио-2020” олимпын наадам маргааш эхэлж, ирэх наймдугаар сарын 8-нд өндөрлөнө.

Олимпын наадамд Монгол Улсаас түүхэндээ хамгийн олон спортын төрлөөр буюу нийт 10 төрлөөр оролцож, 43 тамирчин өрсөлдөх юм.

Иймд Монголын баг тамирчдын тэмцээн, уралдааны хуваарийг танилцуулъя.

БАЙТ ХАРВАА - 2021.07.23-24

Б.Отгонболд (Эрэгтэй, ганцаарчилсан, холимог)

Б.Урантунгалаг (Эмэгтэй, ганцаарчилсан төрөл, холимог)

ЖҮДО - 2021.07.24-31

2021.07.24

Д.Амартүвшин (Эрэгтэй, -60кг)

М.Уранцэцэг (Эмэгтэй, -48кг)

2021.07.25

Ё.Басхүү (Эрэгтэй, -66кг)

Л.Сосорбарам (Эмэгтэй, -52кг)

2021.07.26

Ц.Цогтбаатар (Эрэгтэй, -73кг)

Д.Сумъяа (Эмэгтэй, -57кг)

2021.07.27

С.Моллай (Эрэгтэй, -81кг)

Б.Ганхайч (Эмэгтэй, -63кг)

2021.07.28

Г.Алтанбагана (Эрэгтэй, -90кг)

О.Мөнхцэцэг (Эмэгтэй, -78кг)

2021.07.29

Л.Отгонбаатар (Эрэгтэй, -100кг)

2021.07.30

Ө.Дүүрэнбаяр (Эрэгтэй, +100кг)

2021.07.31

Холимог төрөл

БОКС - 2021.07.24-08.07

2021.07.24

Э.Цэндбаатар (Эрэгтэй, 57 кг)

2021.07.25

Б.Чинзориг (Эрэгтэй, 63 кг)

2021.07.28

М.Мягмаржаргал (Эмэгтэй, 75кг)

3Х3 ЭМЭГТЭЙ САГСАН БӨМБӨГ - 2021.07.24-27

Багийн гишүүд: Э.Чимэддолгор, О.Хулан, Б.Солонго, М.Цэрэнлхам

(Монголын цагаар)

Долдугаар сарын 24-нд: Монгол- Итали, 16:30 цагт

Долдугаар сарын 24-нд: Монгол – АНУ, 20:00 цагт

Долдугаар сарын 25-нд: Монгол- Япон, 09:15 цагт

Долдугаар сарын 25-нд: Монгол – ОХУ, 15:00 цагт

Долдугаар сарын 26-нд: Монгол – Румын, 11:40 цагт

Долдугаар сарын 26-нд: Монгол – Франц, 16:30 цагт

Долдугаар сарын 27-нд: Монгол – БНХАУ, 12:55 цагт

БУУДЛАГА - 2021.07.23-08.02

Э.Даваахүү (Эрэгтэй, 10м гар буу, 25м рапид буудлага)

О.Есүгэн (Эмэгтэй, 10м урт буу, 50м урт буу)

Ц.Анударь (Эмэгтэй, 10м гар буу, 25м гар буу)

О.Гүндэгмаа (Эмэгтэй, 10м гар буу, 25м гар буу)

УСАНД СЭЛЭЛТ 2021.07.31

М.Дэлгэрхүү (Эрэгтэй, 50м, чөлөөт)

Б.Энххүслэн (Эмэгтэй, 50м, чөлөөт)

ШИРЭЭНИЙ ТЕННИС - 2021.07.24

Э.Лхагвасүрэн (Эрэгтэй, ганцаарчилсан)

Б.Болор-Эрдэнэ (Эмэгтэй, ганцаарчилсан)

ХҮНДИЙГ ӨРГӨЛТ - 2021.08.02

М.Анхцэцэг (Эмэгтэй, -87кг)

Э.Билэгсайхан (Эмэгтэй, +87кг)

ЧӨЛӨӨТ БӨХ - 2021.08.01-07

2021.08.01

О.Бурмаа (Эмэгтэй, 76кг)

2021.08.02

С.Батцэцэг (Эмэгтэй, 68кг)

2021.08.03

Х.Болортуяа (Эмэгтэй, 62кг)

2021.08.04

Э.Бэхбаяр (Эрэгтэй, 57кг)

Б.Хонгорзул (Эмэгтэй, 57кг)

2021.08.05

М.Лхагвагэрэл (Эрэгтэй, 125кг)

Б.Болортуяа (Эмэгтэй, 53кг)

2021.08.06

Т.Тулга (Эрэгтэй, 65кг)

Ц.Намуунцэцэг (Эмэгтэй, 50кг)

ХӨНГӨН АТЛЕТИК - 2021.08.07-08

2021.08.07

Б.Мөнхзаяа (Эмэгтэй, марафон)

2021.08.08

Б.Сэр-Од (Эрэгтэй, марафон)

Ц.Бямбажав (Эрэгтэй, марафон).


Сэтгэгдэл

Зочин [202.126.90.9] 2021-07-24 17:21:13

Амжилт хүсэё

Зочин [66.181.161.17] 2021-07-24 09:12:01

Амжилт хүсье тамирчидаа амжилт


2 сэтгэгдэл байна
1000 тэмдэгт оруулах үлдлээ.
Уншигчдын бичсэн сэтгэгдэлд Medee.MN хариуцлага хүлээхгүй болно. Манай сайт ХХЗХ-ны журмын дагуу зүй зохисгүй зарим үг, хэллэгийг хязгаарласан тул Та сэтгэгдэл бичихдээ бусдын эрх ашгийг хүндэтгэн үзнэ үү.
2 сэтгэгдэл байна
Уншигчдын бичсэн сэтгэгдэлд Medee.MN хариуцлага хүлээхгүй болно. Манай сайт ХХЗХ-ны журмын дагуу зүй зохисгүй зарим үг, хэллэгийг хязгаарласан тул Та сэтгэгдэл бичихдээ бусдын эрх ашгийг хүндэтгэн үзнэ үү.